ХРОНІЧНІ ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ ЯК ОДИН ІЗ ФАКТОРІВ БЕЗПЛІДДЯ

опубліковано 3 січ. 2021 р., 06:19 Кафедра акушерства і гінекол #1 ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎
1. Хронічні запальні захворювання додатків матки ( яєчників, маткових труб ) частіше виникають в молодому віці із часом ускладнюються розвитком трубних і перитонеальних форм безпліддя, або ектопічна форма вагітності.
2. Найчастіше після перенесеного запального захворювання є порушення:
 овуляції,
 хронічний тазовий больовий синдром,
 схильність до виникнення ендометріоза,
 невиношування вагітності.
3. Хронічний запальний процес в ендометрії є однією із основних причин безпліддя, не вдалих спроб ЕКО, невиношування вагітності.
4. Наслідком перенесених запальних захворювань є також, злуковий процес в малому тазу – одна з причин порушення мікроциркуляції, що призводить до порушення рецепторного апарату ендометрія.
5. Інфекції, що передаються статевим щляхом, наприклад Trichomonas vaginalis, Урогенітальний хламідіоз – призводять до тотальної склеротичної деструкції маткових труб.
6. Разом з морфологічними змінами в ендометрії, порушення імунних реакцій на локальному рівні можуть бути пусковим механізмом відторгнення і гибелі плідного яйця.
7. Отже, існує багато різних факторів розвитку безпліддя при хронічних запальних захворюваннях.
8. Вчасне звернення за кваліфікованою допомогою до лікаря-спеціаліста та профілактика допоможе запобігти багаточисленним ускладненням.

Бережіть своє здоров’я.

Інформацію підготувала: к.мед.н., асистент кафедри акушерства та гінекології Дяк Крістіна Вікторівна.