Гігієна дівчинки

опубліковано 8 бер. 2021 р., 11:10 Кафедра акушерства і гінекол #1 ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 8 бер. 2021 р., 11:13 ]

Ніхто з нас не народжується зі знаннями про гігієну жінки. Зазвичай ми дізнаємося, як правильно доглядати за собою від наших близьких, чиї поради можуть бути не завжди вірними. Що необхідно знати в той час, коли Ви дорослішаєте та дізнаєтеся більше про своє тіло?
1. Особиста гігієна дівчинки: використовуйте туалетний папір та вологі паперові серветки правильно.
Витирати інтимну зону, починаючи спереду й у напрямку назад – це одне з основних правил гігієни жінки, знайоме багатьом. Але чи пояснили Вам, чому це так важливо? Неправильне використання туалетного паперу, може призвести до потрапляння мікробів в інтимну зону та до розвитку інфекцій. Поділіться цією порадою зі своєю дочкою, як тільки вона почне ходити на горщик. Правильна гігієна дівчинки повинна ввійти в звичку із самого її дитинства.
2. Використовуйте вологий туалетний папір.
Коли наші руки брудні, ми не просто протираємо їх сухим рушником – ми миємо їх із водою та милом. Той же самий принцип працює, коли Ви ходите в туалет. Після сухого туалетного паперу використовуйте вологий туалетний папір, який до того ж можна також легко змити в унітаз. Ви будете відчувати себе чистою та свіжою.
3. Ми – те, що ми їмо!
Вас може це здивувати, але правильне харчування – це ключ до гарної особистої гігієни дівчат. Споживання великої кількості цукру може призвести до інфекції, щоб уникнути цього вживайте натуральні йогурти. Також дуже важливо пити багато води – особливо для профілактики циститу.
4. Менструація – це природньо.
Місячні можуть доставляти дівчатам багато клопоту, але в цьому природному процесі немає нічого брудного або негігієнічного. Тому не варто цього соромитися. Правильна гігієна допоможе вам відчувати себе впевнено. У ці дні носіть з собою пачку вологого туалетного паперу.
5. Виділення – це нормально.
Багато хто з нас почуває себе ніяково, коли помічають виділення, але не варто переживати! Виділення – це ознака того, що ваш організм очищає себе природним чином. Однак якщо з'явився неприємний запах виділень, або Ви помітили зміни в їхньому кольорі або текстурі, обов'язково зверніться за порадою до свого лікаря.
6.Дайте вашим органам можливість «дихати»
Ми всі любимо дихати свіжим повітрям, Ваші інтимні органи – не виняток. Вузька та синтетична білизна сприяє розвитку дріжджових інфекцій. Тому намагайтеся спати у вільних піжамах із бавовни, щоб не заважати нормальній циркуляції повітря вночі.
7.Будьте підготовлені.
Ніяка наука у світі не допоможе передбачити, у який день Ви не зможете одягти білі джинси. Намагайтеся завжди тримати при собі прокладку (або будь-який інший засіб, яким ви користуєтеся). Якщо Ви опинилися в незручній ситуації, завжди можна звернутися за допомогою до подруги. Більшість предметів особистої гігієни жінки необхідно міняти кожні кілька годин, особливо якщо Ваші місячні рясні.
8.Не соромтеся обговорювати питання гігієни дівчат.
Ця порада для читачів будь-якого віку. Знання правильної гігієни передаються нам від наших мам, родичів, друзів та вчителів. Тому не варто боятися питати поради з приводу гігієни дівчат – це абсолютно нормально! Будьте чесні в тому, що Ви знаєте й не знаєте, і поговоріть з Вашими близькими та лікарем, якому Ви довіряєте.

Підводячи підсумок нашої розмови про гігієну дівчинки, хочеться побажати всім дівчаткам, дівчатам і жінкам міцного здоров’я, чистоти не тільки зовнішньої, але й духовної. І пам’ятайте, краса жінки у її здоров’ї! Бережіть себе!

Наталія Волошинович, к.мед. н., асистент кафедри акушерства і гінекології Буковинського державного медичного університету, Лис Андрея, студентка ІІ курсу фахового коледжу БДМУ