Новини‎ > ‎

Лазерна епіляція при вагітності

опубліковано 24 груд. 2021 р., 00:23 Кафедра акушерства і гінекол #1 ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

Вагітність - чудовий період у житті жінки, коли в її тілі б'ється маленьке серце і зовсім скоро вона подарує світу новонародженого. Звичайно, не у всіх жінок цей період проходить безтурботно й легко, бувають ускладнення, які супроводжуються болем або певними обмеженнями в їжі й рухах. Але, не дивлячись на будь-який дискомфорт, кожна жінка завжди хоче залишатися доглянутою та привабливою.


Під час вагітності може посилитися зростання небажаного волосся, а питання їх видалення стає ще актуальнішим. Який спосіб обрати, щоб уникнути больових відчуттів і не зашкодити своєму здоров'ю та здоров'ю малюка? Чи протипоказана лазерна епіляція вагітним? Спобуємо з’ясувати.

Протипоказання до лазерної епіляції при вагітності. Вагітність і лактація є відносними протипоказаннями до процедури лазерної епіляції. Якщо такі захворювання як цукровий діабет або онкологія є абсолютними протипоказаннями до процедури, то на сьогоднішній день немає доказів негативного впливу лазера на формування плоду. Так чи можна вагітним жінкам і годуючим мамам робити лазерну епіляцію?

 !!! ВАЖЛИВО: Будь-який вплив - апаратний, ін'єкційний, хірургічний - в період очікування дитини краще відкласти, якщо в цьому немає крайньої потреби.

Чи шкідлива лазерна епіляція при вагітності і чому?

Звичайно, існує кілька методів видалення небажаного волосся, наприклад, гоління, віск, депіляційні креми. Але всі вони не дають довготривалого ефекту, до того ж у жінки в «цікавому» положенні до них також є протипоказання. Воскова депіляція досить болюча, а креми для видалення волосся з великою ймовірністю можуть викликати алергічну реакцію. Гоління необхідно повторювати кожні 2-3 дні, до того ж на останніх термінах, з великим животом, це робити незручно.

І, знову-таки, косметологічні засоби, що використовуються до і після гоління, також можуть спровокувати алергію. Хоча, банальне гоління, мабуть, найбезпечніший і оптимальний в даному випадку варіант видалення волосся на тілі.

Вагітність — це відносне протипоказання для лазерної епіляції. Якщо Ви робили лазерну епіляцію до вагітності і при цьому не відчували больових відчуттів, це не означає, що цей комфорт зберігатимется при вагітності. Зміни гормонального фону найчастіше викликають підвищену чутливість.

Розглянемо основні причини, за якими лазерна епіляція під час вагітності небажана:

1. Головне, чого повинна уникати майбутня мама - це будь-яких негативних емоцій. Біль, напруга, стрес, страх можуть негативно позначитися на перебігу вагітності та виробленні грудного молока. Якщо у жінки низький больовий поріг, і вона буде відчувати неприємні відчуття під час процедури, це може погано відбитися на поведінці плода, формуванні його нервової системи, самопочутті майбутньої мами.

2. Під час вагітності та в період лактації у жінки змінюється гормональний фон. Не виключено, що процедура лазерної епіляції може виявитися абсолютно безрезультатною або, як варіант, викликати посилений ріст волосся або пігментацію. Це непередбачувано та не прогнозовано.

 3.Поширене питання «Чи можна під час вагітності робити лазерну епіляцію бікіні та білої лінії живота (БЛЖ)?». Гіпотетично така процедура може спровокувати тонус матки, а цього, безумовно, не можна допускати. До речі, волосся що з'явилося під час вагітності в зоні пупка і БЛЖ (смужка від пупка донизу) випадають самостійно після пологів.

4. У багатьох жінок під час виношування дитини може виникнути варикоз - розширення вен. А це пряме протипоказання до процедури.

5. Зміни гормонального фону можуть викликати посилений ріст волосся над верхньою губою або на підборідді. Лазерна епіляція обличчя при вагітності, в принципі, можлива, але не варто забувати, що це дуже чутлива зона. Больові відчуття можуть спричинити негативні наслідки. Тому, в першу чергу необхідно враховувати співвідношення ризику і користі будь-якої процедури в період вагітності.

Що робити, якщо Ви завагітніли під час курсу лазерної епіляції?

Буває, що вагітність настала після того, як Ви почали курс лазерної епіляції. В цьому випадку слід перервати процедури до того часу, як Ви перестанете годувати дитину грудьми. Ідеально, якщо лазерна епіляція відновиться вже після вагітності. Дану процедуру вагітним краще не проводити, проте, якщо в цьому є крайня необхідність, слід отримати «добро» від Вашого гінеколога.
Звичайно, красивою та доглянутою жінка хоче залишатися у будь-якій ситуації. Але, чекаючи дитину, в першу чергу необхідно звести до мінімуму всілякі ризики. Тому
кращим рішенням буде відкласти лазерну епіляцію до народження дитини.

Матеріал підготувала к.мед.н., асистент кафедри акушерства та гінекології

Наталія ВОЛОШИНОВИЧ

Comments