Що робити, щоб дівчинка не боялася і не соромилася лікаря гінеколога?

опубліковано 24 груд. 2021 р., 00:31 Кафедра акушерства і гінекол #1 ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 24 груд. 2021 р., 00:33 ]
Важливо знайти професіонала, який створить з дівчинкою позитивний психологічний зв'язок.
Тоді в майбутньому у дівчини не буде негативного ставлення до лікаря-гінеколога.
Якщо ваші відносини з дочкою довірчі, вона підготовлена і знає про те, як буде змінюватися її тіло, то зайвого занепокоєння не відбудеться.
Та однаково, навіть якщо дочка не боїться йти до гінеколога, не тисніть на дитину, не примушуйте до огляду або взяття аналізів при першому ж візиті, якщо нічого не турбує.
Добре заздалегідь вдома підготувати з дочкою список питань, які вона хотіла б задати лікареві. Можливо лікар ще під час запису на консультацію порадить відразу провести УЗД органів малого таза трансабдомінально (зовнішнім датчиком). Щоб оцінити стан внутрішніх статевих органів дівчинки: тоді поясніть, що перед дослідженням потрібно буде пити воду, щоб наповнити сечовий міхур. Також поясніть дочці, як проводять огляд гінекологи, чому це робиться і що ви весь час будете поряд з нею.
Автор: к.мед.н., асистент кафедри акушерства та гінекології Оксана БОДНАРЮК