Звіт про симпозіум

18-19 березня 2011 р. у місті Харкові під егідою Української асоціації репродуктивної медицини (президент – проф. Юзько Олександр Михайлович) відбувся Український симпозіум фахівців з репродуктивної медицини «Допоміжні репродуктивні технології в Україні – 20 років успіху», присвячений 20-річчю першої дитини після запліднення in vitro в Україні.

З доповіддю «Академік Валентин Іванович Грищенко» виступив член-кор. НАМН України, директор регіонального Донецького центру ОхМатДит, віце-президент Української асоціації акушерів-гінекологів Чайка Володимир Кирилович. Пам’ять академіка В.І.Грищенка вшанували хвилиною мовчання.

Учасників симпозіуму привітали діти Харкова.

Почесним кубком Української асоціації репродуктивної медицини «20 років першого успішного запліднення в Україні» нагороджені фахівці репродуктивної медицини. Нагороди вручав головний акушер-гінеколог України, член-кор. НАМН України зав. кафедри НМАПО імені П.Л.Шупика, ген. директор Київського центру репродуктивної та перинатальної медицини В’ячеслав Володимирович Камінський. Серед нагороджених Юзько Тамара Анатоліївна – к.мед.н., доцент Буковинського державного медичного університету, директор Буковинського центру репродуктивної медицини.

Симпозіум, приурочений до 20-річчя народження першої дитини в Україні після запліднення in vitro – Каті Кульової.

"Винуватиця" урочистостей - Катя Кульова, перша українська "дитина з пробірки".

Катя Кульова разом з Юзько Тамарою Анатоліївною

Робоча програма симпозіуму була досить насичена. З цікавістю присутні слухали доповіді відомих вчених:

Зукіна Валерія Дмитровича – к.мед.н., доцента НМАПО імені П.Л.Шупика, директора клініки репродукції «Надія»

Корсака Владислава Станіславовича – д.мед.н., професора, президента Російської асоціації репродукції людини(м. Санкт-Петербург)

Грищенко Ольги Валентинівни – д.мед.н., професора, завідувача кафедри акушерства і гінекології Харківського медичного університету.

На фото: Мацей Курпіт – професор, зав. відділом імунобіології репродукції та стовбурових клітин Інституту генетики (Познань, Польща), голова Європейського наукового товариства з імунології репродукції, Чоп’як Валентина Володимирівна – д.мед.н., професор, зав. кафедри імунології Львівського медуніверситету, головний імунолог України, Юзько Олександр Михайлович, д.мед.н., професор, президент Української асоціації репродуктивної медицини.

Проф. Юзько О.М., проф. Корсак В.С., Катя Кульова та її "медичний батько" - проф. Дахно Федір Власович.

Культурна програма симпозіуму теж була досить змістовна та цікава: привітання від Російської асоціації репродукції людини та вручення щорічної Національної премії «Кришталева пробірка» президенту Української асоціації репродуктивної медицини професору Олександрові Михайловичу Юзьку.

Представники російської делегації - на фото (зліва направо):

Михайлин Гліб Володимирович
– ген. директор клініки ООО "Ава Петер" (м. Санкт-Петербург).

Іванов Андрій Валентинович
– зав. відділення допоміжних репродуктивних технологій державної установи "Мариинская больница" (м. Санкт-Петербург).

Калініна Олена Андріївна – д.мед.н., проф., директор клініки "АРТ-ЭКО" (м. Москва)

Корсак Володимир Станіславович – д.мед.н., проф., Президент Російської асоціації репродукції людини

Гарно співала іменинниця симпозіуму – 20-річна Катя Кульова – українську пісню «Сіла птаха...».

У резолюції симпозіуму відмічено стан проблеми непліддя в Україні, роботу клінік ДРТ та перспективи розвитку репродуктивної медицини. Детальніше ці питання висвітлені в статті професора Юзька О.М., яка вийшла в газеті "Ваше здоров'я".

Закриття симпозіуму.

Ċ