Відбулася науково-практична конференція "Репродуктивне здоров'я молоді"

Упродовж 25-26 жовтня в Буковинському державному медичному університеті працювала науково-практична конференція з міжнародною участю “Репродуктивне здоров’я молоді”, організована Міністерством охорони здоров’я України, Національною академією медичних наук України, Буковинським державним медичним університетом, Департаментом охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА, Асоціацією акушерів-гінекологів України. З вітальним словом до учасників конференції звернувся професор Тарас Бойчук, ректор Буковинського державного медичного університету, Ростислав Калошин, заступник директора Департаменту охорони здоров'я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА, а також Василь Подольський, заступник директора Державної установи «Науково-дослідний інститут педіатрії, акушерства та гінекології» Академії медичних наук України. В конференції взяли участь понад 200 провідних науковців та практикуючих лікарів (акушерів-гінекологів, урологів, анестезіологів, сімейних лікарів) України, а також країн близького зарубіжжя. Наукова дискусія була присвячена не тільки широкому колу проблем акушерства та гінекології в контексті забезпечення репродуктивного здоров’я молодого покоління, але також питанням анестезіологічно-реанімаційного забезпечення важких акушерських випадків, впливу урологічної патології на репродуктивне здоров’я тощо.Зазначимо, що упродовж двох днів велася онлайн трансляція наукового форуму і всі бажаючі (а це близько 800 осіб) мали змогу долучитися до конференції дистанційно. Перший день роботи конференції відбувався в пленарному режимі. З доповідями, присвяченими проблемі репродуктивного здоров’я молоді України, виступили професори, завідувачі кафедри провідних медичних ВНЗ України та завідувачі відділами науково-дослідних установ, а саме: В.В. Подольський, С.І. Жук, І.Б. Венцківська, І.А. Жабченко, О.П. Гнатко, (м. Київ), А.В. Бойчук, Л.М. Маланчук, С.М. Геряк (м. Тернопіль), О.М. Макарчук, Н.І. Генник (м. Івано-Франківськ), О.А. Андрієць (м.Чернівці), д.мед.н. Л.В. Калугіна (м. Київ), інші доповідачі. Жвавий інтерес викликала доповідь анестезіолога, головного спеціаліста МОЗ України, професора Р.О. Ткаченка (м. Київ), присвячена проблемам акушерського сепсису і прееклампсії. Окрасою форуму стала онлайн-лекція професора Є. Ф. Кіри (м. Москва), в якій було висвітлено використання високих технологій в сучасній гінекології.

Другий день конференції проходив в секційному режимі. Одна з секцій розглядала питання сучасних репродуктивних технологій. В її засіданні брали участь, зокрема, проф. О.М. Юзько, (м. Чернівці), проф. С.В. Хміль (м. Тернопіль), доц. Т.А. Юзько (м. Чернівці). На іншій секції, яка була присвячена репродуктивному здоров’ю дівчат та підлітків, виступили проф. В.М. Астахов, проф. О.В. Бацилєва (м. Донецьк), чия доповідь була присвячена ювенільній вагітності як психосоціальній проблемі, а також проф. І.О. Тучкіна, С.О. Левенець (м. Харків), проф. О.П. Гнатко, доц. А.І. Чубатий (м. Київ). Всі учасники та делегати відзначили високий науковий та організаційний рівень конференції.