Міжнародна конференція з проблем збереження репродуктивного здоров'я нації

28 травня 2011 року в приміщенні палацу «Академічний» відбулася  Міжнародна конференція з проблем збереження репродуктивного здоров’я нації, організована  Буковинським державним медичним університетом, Управлінням охорони здоров’я Чернівецької ОДА, Українською асоціацією репродуктивної медицини та Медичним центром лікування безпліддя (м. Чернівці).

Мета проведення конференції – нагальна потреба обговорення шляхів покращення репродуктивного здоров’я населення, особливо на тлі складної демографічної ситуації в Україні та країнах колишнього СРСР. Тому головними дискусійними питаннями стали: проблеми та перспективи розвитку допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) в Україні, ризики та ускладнення, пов’язані з використанням ДРТ, етичні та правові питання галузі.

На конференції були присутні лікарі акушери-гінекологи, педіатри, анестезіологи, сімейні лікарі, лікарі УЗД-діагностики, а також представники засобів масової інформації та телебачення.

Від імені ректора Буковинського державного медичного університету Тараса Миколайовича Бойчука з вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків БДМУ, професор Олександр Іванович Іващук.

Від Управління охорони здоров’я Чернівецької ОДА виступив перший заступник начальника Управління Ростислав Олексійович Калошин.

Президія конференції: Олександр Михайлович Юзько, Ростислав Олексійович Калошин, Олександр Іванович Іващук, Валентина Миколаївна Коломейчук.

Відкрила конференцію доповідь начальника відділу акушерсько-гінекологічної допомоги МОЗ України Валентини Миколаївни Коломейчук «Державна політика в галузі збереження репродуктивного здоров’я населення України».

Програма конференції була насичена цікавими виступами:

-          Олена Андріївна Калініна, професор кафедри акушерства та гінекології факультету підвищення кваліфікації медичних працівників Російського університету дружби народів (Москва, Росія), представила доповідь «Дискуссионные вопросы вспомогательных репродуктивных технологий».

-          Марина Вікторівна Кісельова, доктор медичних наук, керівник відділення нових медичних технологій Медичного радіологічного наукового центру РАМН, Обнінськ, Росія), виступила з повідомленням «Предраковые состояния шейки матки. Методы профилактики и лечения».

-         Валерій Дмитрович Зукін, доцент, директор клініки «Надія», віце-президент Української асоціації репродуктивної медицини (Київ), висловив свій погляд на проблему «Чи є генетичний ризик у дітей, народжених після IVF?».

-          Професор Владислав Станіславович Корсак, президент Російської асоціації репродукції людини, Генеральний директор Міжнародного центру репродуктивної медицини (Санкт-Петербург, Росія), підготував виступ на тему «Осложнения вспомогательных репродуктивных технологий».

-         Віце-президент Української асоціації репродуктивної медицини, Заслужений діяч науки і техніки України, професор Федір Власович Дахно (директор Інституту репродуктивної медицини, Київ), представив до уваги присутніх доповідь «Етичні та правові аспекти ДРТ».

Всі виступи супроводжувались жвавою дискусією, найактивнішими учасниками якої були:

- Олександр Михайлович Феськов, професор кафедри акушерства і гінекології №1 Харківського Державного Медичного Університету,

- Віктор Вікторович Веселовський, медичний директор клініки "Надія" (Київ),

- професор Федір Власович Дахно,

- доцент Валерій Дмитрович Зукін.

Підсумував засідання президент Української асоціації репродуктивної медицини, проф. Олександр Михайлович Юзько своїм виступом «Подолання перешкод пацієнтами з безпліддям. Шлях до успіху».

В заключному слові Олександр Михайлович висловив сподівання, що в подальшому проведення подібної конференції  в місті Чернівці перетвориться на приємну традицію.