Актуальні новини та оголошення

На кафедрі акушерства та гінекології триває цикл тематичного удосконалення для лікарів: «Сучасні малоінвазивні оперативні втручання в гінекології: гістеро- та лапароскопія». Куратор - доц. закладу вищої освіти кафедри акушерства та гінекології БДМУ Андрієць Анатолій Володимирович.

Слухачами циклу є практикуючі лікарі акушер-гінекологи з різних регіонів України комунальних та приватних закладів охорони здоровʼя.

На даному циклі опановують теоретичні знання, а також застосовують і відпрацьовують практичні навички спершу на тренажерах, а надалі, безпосередньо, і в операційній.

Кафедра акушерства та гінекології Буковинського державного медуніверситету проводить фахову школу для всіх зацікавлених медичних працівників на тему: "Оптимізація дослідження внутрішньоутробного стану плоду в ІІІ триместрі"

Президент Української асоціації репродуктивної медицини, професор Олександр Юзько нагороджений відзнакою Fertility Care Awards 2023 від Європейського товариства народжуваності (European Fertility Society) за значні досягнення в розвитку репродуктивної медицини.

Церемонія вручення нагороди відбулась в Копенгагені (Данія)  26 червня 2023 під час Fertility Care Awards 2023 Gala Ceremony.

Колектив кафедри акушерства та гінекології висловлює щирі співчуття к.мед.н., доц. Лілії Михайлівні Рак з приводу смерті батька. 

Важко знайти слова втіхи коли стається непоправне – смерть близької людини. Ми не в змозі змінити обставини, лише просимо Всевишнього дати сил рідним перенести біль втрати, поділяємо біль та сум. 

Вічна пам’ять та Царство Небесне.

15.06.2023 р. о 10.00 відбудеться регіональна науково-практична конференція кафедри акушерства, гінекології та перинатології Буковинського державного медичного університету спільно з асоціацією акушерів гінекологів Чернівецької області на тему: «Акушерська практика: реалії сьогодення».

1. Невиношування та передчасні пологи: нові рекомендації настанов

Кравченко О.В. – д.мед.н., професор, завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології.

2. Сучасні погляди на діагностику та лікування анемій вагітних

Антофійчук М.П. – к.мед.н., доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб.

3. Менопаузальні порушення та інші розлади в перименопаузальному періоді (уніфікований клінічний прокол, затверджений наказом МОЗ № № 1039 17.06.2022 р.)

Ясніковська С.М. – к.мед.н., доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології.

 

Регіональна науково-практична конференція відбудеться у режимі онлайн за гіперпосиланням https://meet.google.com/aqa-angp-gcr

День вишиванки 2023р.

Вишиванка- генетичний код нації💙💛

Регіональна     науково-практична конференція кафедри акушерства та гінекології Буковинського державного медичного університету спільно з асоціацією акушерів-гінекологів Чернівецької області та ОКНП «Чернівецький обласний перинатальний центр» на тему: «Актуальні питання акушерства та гінекології».

18.05.2023     о  10.00   відбудеться    регіональна     науково-практична конференція кафедри акушерства та гінекології Буковинського державного медичного університету спільно з асоціацією акушерів-гінекологів Чернівецької області та ОКНП «Чернівецький обласний перинатальний центр» на тему: «Актуальні питання акушерства та гінекології».

1.   Поліпи ендометрія: сучасна діагностика та лікування.

Тофан Б.Ю. – аспірант кафедри акушерства та гінекології БДМУ.

2.   Малоінвазивна радикальна гістеректомія на ранніх стадіях раку шийки матки та ендометрія.

Андрієць А.В. – к.мед.н., доцент кафедри акушерства та гінекології БДМУ.

3.   Кісти яєчників у постменопаузі: клінічний супровід пацієнток.

Скапчук Т.В. – аспірант кафедри акушерства та гінекології БДМУ.

4.   Нові рекомендації з діагностики та лікування бактеріального вагінозу.

Боднарюк О.І. – к.мед.н., доцент кафедри акушерства та гінекології БДМУ.

Для приєднання: 

https://meet.google.com/byn-ixvd-fjo

Тренінг з домедичної допомоги для викладачів кафедри акушерства та гінекології на базі центру симуляційної медицини та інноваційних технологій БДМУ

В умовах повномасштабного російського вторгнення питання порятунку людського життя відіграє особливу роль. Відтак нового змісту набувають різноманітні навчання з першої домедичної допомоги, які дозволяють зберегти людські життя до приїзду швидкої допомоги.

14.02.23р. за ініціативи професора кафедри Оксани Андрієць для кафедри акушерства та гінекології було проведено практичні навчання з надання першої домедичної допомоги на базі центру симуляційної медицини та інноваційних технологій БДМУ.

Упродовж тригодинного заняття освоювали правила поведінки та порядок дій під час огляду постраждалого, навчились оцінювати стан потерпілого, виконувати серцево-легеневу реанімацію, застосовувати АЗД та інше. Навчились застосовувати турнікети при кровотечах, накладати стискаючу пов’язку,

Колектив кафедри акушерства та гінекології БДМУ щиро вдячні сертифікованим тренерам: Віталію Смандичу, Олені Коротун та Олексію Годованець за такий обмін досвідом, який сьогодні є надзвичайно важливим та потрібним. По завершенню тренінгу абсолютно усі його учасники залишились задоволені!

Інформацію підготувала доц. закладу вищої освіти БДМУ Марина Гресько.

У п’ятницю, 2 грудня 2022 р., за ініціативи в.о. ректора Буковинського державного медичного університету професорки Оксани АНДРІЄЦЬ, відбулося позачергове засідання кафедри акушерства та гінекології, присвячене вивченню питання використання штучного інтелекту в науці, медицині та, зокрема, акушерстві й гінекології.

Впродовж засідання обговорювалися основні види та шляхи навчання штучного інтелекту, методи глибинного навчання (deep learning) та побудови нейронних мереж, здатних аналізувати великі масиви даних та, опираючись на них, робити ті чи інші статистичні, математичні та логістичні висновки. Вивчалися шляхи використання штучного інтелекту в медичній галузі, зокрема для діагностики, розрахунку прогнозу та прийняття клінічних рішень. Також про свій досвід застосування штучного інтелекту в науковій роботі розповіла аспірантка кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ Анастасія Говорнян, навівши приклад використання нейронної мережі для прогнозування ризику смертності серед пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, ускладненим гострою серцевою недостатністю впродовж 1 року після госпіталізації (науковий керівник – професор Тетяна Ілащук).  

Усі учасники зсідання брали активну участь в дискусії та обговорювали перспективи використання штучного інтелекту у власних наукових пошуках та лікарській діяльності.

Регіональна​ науково-практична конференція кафедри акушерства та гінекології Буковинського державного медичного університету

опубліковано 17 лист. 2022 р., 09:47 Кафедра акушерства і гінекол #1 ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

17.11.2022 ​о​ 10.00​ відбудеться ​регіональна​ науково-практична конференція кафедри акушерства та гінекології Буковинського державного медичного університету спільно з асоціацією акушерів-гінекологів Чернівецької області та ОКНП «Чернівецький обласний перинатальний центр» на тему «Проблеми м’язів тазового дна у жінок репродуктивного віку та розлади у менопаузі».

1. Хто займається тазовим дном? Гінеколог, уролог, фізичний терапевт?

Булик Т.С. – к.мед.н., доцент кафедри акушерства та гінекології БДМУ.

2. Лапароскопічне лікування нетримання сечі та пролапсу органів малого таза у жінок.

Андрієць А.В. – к.мед.н., доцент кафедри акушерства та гінекології БДМУ.

3. Сучасні підходи у лікуванні постменопаузальної вульвовагінальної атрофії.

Волошинович Н.С. – к.мед.н., асистент кафедри акушерства та гінекології БДМУ.

Регіональна науково – практична конференція відбудеться у режимі онлайн за посиланням https://meet.google.com/bxw-fyum-edt .


Шановні колеги. В рамках конференції 17.11.22 планується підключення до операційної мед центра Yuzko та демонстрація онлайн операції при неповному матково вагінальному випаданню культі шийки матки ( в анамнезі лапаротомія та видалення тіла матки). Планується лапароскопічне видалення культі та промонтофіксація сітчастим протезом. Оперує - доц Андрієць Анатолій Володимирович. Доєднуйтесь, буде цікаво!


27-28 травня відбувся симпозіум "Теорія та практика репродукції людини" у режимі онлайн

опубліковано 30 трав. 2022 р., 10:35 Кафедра акушерства і гінекол #1 ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 31 трав. 2022 р., 09:33 ]

Шановні колеги! 

27-28 травня 2022 року Українська асоціація репродуктивної медицини спільно з Буковинським державним медичним університетом он-лайн на платформі www.uarm.org.ua/online-symposium провела міжнародний симпозіум «Теорія та практика репродукції людини».  Програма симпозіуму включала актуальні питання репродуктивної медицини сьогодення. На заході з цікавими доповідями виступили д. мед. н., доктор філософії, головний науковий директор IVIRMA Global та директор IVI Madrid Хуан Антоніо Гарсія-Веласко (Іспанія),  професор з акушерства та гінекології в медичній школі Хадасса Єврейського університету в Єрусалимі, директор відділу репродуктивної медицини, безпліддя та ЕКЗ Медичного центру Каплан у Реховоті Зєєв Шохам (Ізраіль), засновник і голова Європейського товариства фертильності (EFS) Якуб Деєвський (Польща), клінічний ембріолог і андролог, директор лабораторії ЕКЗ в Медичному центрі університету Барзілай у Ашкелоні, директор андрологічної лабораторії в Cryobank Israel, магістр біохімії, д-р Еліезер Гірш (Ізраіль). Дуже зворушливо було чути від іноземних спікерів слова підтримки у цей складний час для українського народу. Надзвичайно цікавою була секція «Виклики сьогодення. Як вони змінили нас», модератором якою був   д.м.н., професор, завідувач кафедри акушерства та гінекології ХНУ ім. В.Н. Каразіна, директор «Клініка репродуктивної медицини ім. академіка В.І. Грищенка» Микола Григорович Грищенко. Про вплив стресу, який зараз під час війни фактично відчуває на собі кожен в Україні, доповіли д.мед.н., професор, завідувач кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії НМУ ім. О.О. Богомольця Олег Сазонович Чабан та д.мед.н., керівник відділу діабетології ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка Національної академії медичних наук України» Любов Костянтинівна Соколова. Молоді науковці кафедри акушерства та гінекології БДМУ доповіли про свої здобутки на секції «Молодіжний УАРМ». Дозвольте висловити вдячність за активне сприяння в освітянській роботі та ознайомленні українських репродуктологів та акушерів-гінекологів з найкращими досягненнями зарубіжної та вітчизняної репродуктології  нашим партнерам ТОВ «Феррінг Україна», ТОВ «Сона-Фарм», TOB «Абботт Україна», ТОВ «Хімлаборреактив».  Шановні колеги, сподіваємося,  що ми і в майбутньому  зможемо розвивати нашу співпрацю з метою розвитку репродуктивної медицини та відродження нації України. Бажаємо всім натхнення, внутрішньої стійкості та сили, творчої наснаги та перемоги!

Оргкомітет симпозіуму.