Лауреати Нобелівської премії з фізіології та медицини за 2013 рік

Нобелівську премію з медицини отримали троє вчених за дослідження клітин

Міжнародну команду науковців нагородили за дослідження клітинних механізмів

У Стокгольмі оголосили перших лауреатів найпрестижнішої наукової нагороди у світі - Нобелівської премії.

Джеймс Ротман, Ренді Шекман і Томас Зюдоф. Фото: AFP

Шведська королівська академія наук присудила Нобелівську премію з фізіології і медицини групі дослідників - Джеймсу Ротману (Єльський університет, США), Ренді Шекману (Берклі, США) і німцю Томасу Зудофу, що працює у  Стенфордському університеті.

Як йдеться у повідомленні на сайті Нобелівського комітету, вчені отримали премію за відкриття механізму регуляції транспорту в везикулах - основній транспортній системі у клітині. Троє науковців розгадали загадку внутрішньоклітинного транспорту протеінів та інших речовин "у необхідне місце і у необхідний час", як зазначив Нобелівський комітет.

Нагадаємо, минулого року Нобелівську премію з фізіології і медицини отримали японський вчений Сіньє Яманака та британський біолог Джон Гердон за роботу зі стовбуровими клітинами та клонуванням тварин.

Нобелівська премія заснована за заповітом шведського підприємця, винахідника динаміту та філантропа Альфреда Бернарда Нобеля. На фінансування премії він залишив по смерті 31,5 млн шведських крон. Річний прибуток від цих коштів має щороку ділитись на 5 рівних частин між людьми, які найбільше прислужились людству у різних галузях діяльності.

Джерело: ipress.ua