Лауреати Нобелівської премії з фізіології та медицини за 2015 рік
5.10.2015 р. Нобелівську премію в галузі медицини та фізіології в 2015 році присуджено ірландцеві Вільяму Кемпбеллу, японцеві Сатосі Омурі і китаянці Юю Ту, оголосили 5 жовтня в Нобелівському комітеті в Стокгольмі.
Кемпбелл і Омура отримали нагороду "за відкриття в терапії проти інфекцій, викликаних паразитичними черв'яками". Другу половину премії присуджено Юю Ту "за її відкриття в терапії боротьби з малярією".
Щорічно інфекції від паразитичних черв'яків і малярія вражають мільйони людей. На думку Нобелівського комітету, відкриття лауреатів премії приведуть до величезних позитивних зрушень в охороні здоров'я у всьому світі.
Наукова кар'єра ірландця Кемпбелла відбулася в США. Вчений захистив докторську дисертацію в Університеті Вісконсину, а також працював в Інституті терапевтичних досліджень Мірка. Нині Кемпбелл трудиться в Університеті Дрю в Медісоні, штат Нью-Джерсі.
Омура народився і працював у Японії. Зараз він є почесним професором Інституту Кітасато.
Ту Юю стала дванадцятою жінкою, яка отримала Нобелівську премію з медицини. Вона закінчила університет у Пекіні і з 2000 року є провідним професором Академії традиційної китайської медицини, повідомляє ТАСС.
Варто зазначити, що рішення Нобелівського комітету не збіглося з прогнозами аналітиків і ЗМІ щодо того, хто стане лауреатом премії з медицини. Згідно з правилами фонду Нобеля, з іменами кандидатів, висунутих на Нобелівську премію, можна буде ознайомитися аж через 50 років.
Торік лауреатами Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини стали британський вчений Джон О'Кіф, норвежці Мейбрітт і Едвард Мозер за відкриття "клітин, які складають позиційну систему в головному мозку", або "навігаційної системи" мозку.
Нобелівська премія з фізіології або медицини вручається щорічно з 1901 року, крім 1915, 1916, 1917, 1918, 1921, 1925, 1940, 1941 і 1942 років. Як і лауреатам інших Нобелівських премій, лауреатам премії з фізіології або медицини вручають диплом і медаль, а також грошову винагороду.
Джерело: http://www.newsru.ua/world/05oct2015/nobelmalar.html