Науково-практична конференція «Роль первинної мережі в діагностиці онкологічних захворювань жіночих репродуктивних органів»

22.01.2013 р. У Чернівцях в палаці "Академічний" відбулася науково-практична конференція «Роль первинної мережі в діагностиці онкологічних захворювань жіночих репродуктивних органів», яка проходила під патронатом Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА спільно з Буковинським державним медичним університетом.Метою проведення такого заходу є підвищення онконастороги лікарів гінекологів, лікарів загальної практики та сімейної медицини, акушерок, фельдшерів, медичних сестер ЛПЗ області. Роль первинної мережі є надзвичайно важливою щодо профілактики раку та своєчасного виявлення передракової патології органів репродуктивної сфери у жінок. Про це наголосила під час відкриття науково-практичної конференції заступник начальника управління – начальник відділу розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА - Любов Григорівна Крикливець. З теплими словами привітання звернулася до учасників конференції начальник відділу організації лікувально-профілактичної роботи та охорони здоров’я дітей і матерів Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА Лівія Василівна Нікіфор.

Головний позаштатний спеціаліст з медсестринства Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА Віоріка Миколаївна Рошка привітала учасників конференції і висловила сподівання, що подібні заходи будуть проходити частіше та націлила учасників конференції на плідну співпрацю в 2013 році.

Злоякісні новоутворення традиційно є об’єктом підвищеної уваги медичної спільноти краю. У багатьох країнах світу, у тому числі в Україні, спостерігається зростання захворюваності на такі «хвороби цивілізації», як рак шийки матки, рак молочної залози, рак тіла матки, рак яєчників, тощо.

За висновками Комітету експертів ВООЗ, щорічно у світі із загальної кількості померлих близько 15% (8 млн) помирає від злоякісних новоутворень. Найбільш вражаючим є той факт, що злоякісні новоутворення, які традиційно вважались «захворюваннями похилого віку», останніми роками набувають тенденцію до «омолоджування». Серед онкологічних хворих зростає частка молодого контингенту – населення репродуктивного віку, діти. Це підносить проблему в ранг найважливіших не тільки медичних, а й соціально-економічних проблем.

Особливе занепокоєння викликає підвищення захворюваності на рак шийки матки у молодих жінок. За даними національного канцер-реєстру, у період з 2005 по 2008 р. в державі цей показник у групі жінок від 20 до 24 років збільшився майже на 65 %, а в жінок віком 30-34 роки – на 30%.

Про організацію скринінгу патології шийки матки на Буковині, проблеми та шляхи вирішення розповіла обласний позаштатний спеціаліст з питань скринінгу патології шийки матки Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА Аліна Ігорівна Нарольська.

Негативні тенденції спостерігаються і по інших онкологічних захворюваннях. Так в Україні, захворюваність на рак тіла матки за 10 років (1996-2005рр.) зросла з 18,7 до 24,5 на 100 тис. жіночого населення, рак яєчників – з 15,1 до 15,7 на 100тис. жіночого населення. Особливо це стосується раку молочної залози. Зростання даної нозології відбулося майже на 20%.

Щороку в Україні реєструється понад 16 тис. нових випадків злоякісних новоутворень статевих органів, а серед причин смерті у жінок працездатного віку вони посідають перше місце.

Учасники конференції, а їх було більше 300, мали можливість прослухати доповіді щодо профілактики раку та діагностики передракової патології органів репродуктивної сфери у жінок: Аліни Ігорівни Нарольської - обласного позаштатного спеціаліста з питань скринінгу патології шийки матки ДОЗ ОДА, Олександра Петровича Пересунька - к.мед.н., доцента кафедри онкології та радіології Буковинського державного медичного університету, Іллі Вікторовича Тащука – к.мед.н., заступника головного лікаря з лікувальної роботи обласного клінічного онкологічного диспансеру, Андрія Миколайовича Бербеця – к.мед.н., доцента кафедри акушерства та гінекології з курсом підліткової гінекології Буковинського державного медичного університету, Оксани Корніївни Головачук - лікаря кабінету патології шийки матки жіночої консультації №1 м.Чернівці.

На завершення А.І. Нарольська наголосила, що дана науково-практична конференції проводилась Департаментом охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА спільно з Буковинським державним медичним університетом заради однієї мети – покращення репродуктивного здоров’я жінок краю. В.М. Рошка подякувала співорганізаторам конференції. Всі учасники науково-практичної конференції отримали сертифікати, які будуть враховані під час атестації.

(с) Аліна Нарольська та сайт Департаменту охорони здоров'я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА.

ПРОГРАМА НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ:

 «Роль первинної мережі в діагностиці онкологічних захворювань жіночих репродуктивних органів» від 22.01.2013 року для лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою (акушерок).

(Початок реєстрації учасників конференції  з 09 год.30 хв.  22.01.2013 року)

 

1. Відкриття конференції  - Любов Григорівна Крикливець - заступник начальника управління – начальник відділу розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню  ДОЗ та ЦЗН ОДА

2. Привітання учасників конференції  -– Лівія Василівна Никифор к.м.н., начальник відділу організації лікувально-профілактичної роботи та охорони здоров’я дітей і матерів ДОЗ та ЦЗН ОДА

3. Привітання учасників конференції  - Віоріка Миколаївна Рошка – магістр медсестринства, головний позаштатний спеціаліст з медсестринства ДОЗ та ЦЗН.

4. «Організація скринінгу патології шийки матки на Буковині, проблеми та шляхи вирішення» – Аліна Ігорівна Нарольська - обласний позаштатний спеціаліст з питань скринінгу патології шийки матки ДОЗ та ЦЗН ОДА (15 хв.)

5. «Проблеми патогенезу гормонозалежних пухлин жіночих репродуктивних органів в практичній роботі середнього медичного персоналу» – Олександр Петрович Пересунько - к.мед.н., доцент кафедри онкології та радіології Буковинського державного медичного університету (30 хв.)

6. «Сучасні аспекти діагностики та лікування раку молочної залози» – Ілля Вікторович Тащук – к.мед.н., заступник головного лікаря з лікувальної роботи обласного клінічного онкологічного диспансеру (30 хв.)

7. «Сучасні підходи до діагностики та лікування фонових та передракових захворювань шийки матки з позиції доказової медицини» - Аліна Ігорівна Нарольська - обласний позаштатний спеціаліст з питань скринінгу патології шийки матки ДОЗ та ЦЗН ОДА (30 хв.)

8. «Можливості сучасних інструментальних та лабораторних методів дослідження в діагностиці гіперплазій та раку ендометрія» - Олександр Петрович Пересунько - к.м.н., доцент кафедри онкології та радіології Буковинського державного медичного університету (30 хв.)

9. «Фіброміома матки: сучасний погляд на проблему» – Андрій Миколайович Бербець – к.мед.н., доцент кафедри акушерства та гінекології з курсом підліткової гінекології Буковинського державного медичного університету (30 хв.)

10. «Роль урогенітальних інфекцій в патогенезі захворювань жіночих репродуктивних органів» Оксана Корніївна Головачук, лікар кабінету патології шийки матки жіночої консультації №1 (30хв).

Закриття конференції та видача сертифікатів.

Uterine fibroid